Κατά τη διάρκεια των θερινών διακοπών το σχολείο θα είναι ανοιχτό για την εξυπηρέτηση του κοινού κάθε Τετάρτη 8.30πμ-14.00μμ

Οι εγγραφές των μαθητών/τριών στην Α΄Γυμνασίου για το επόμενο σχολικό έτος θα πραγματοποιηθούν από 16/6/2022 μέχρι και 30/6/2022.

Για τη διαδικασία της εγγραφής μπορείτε να προσέρχεστε στο σχολείο καθημερινά από τις 8.30 μέχρι τις 14.00 έχοντας τα παρακάτω απαραίτητα δικαιολογητικά :

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Πατήστε εδώ

**************************************************************************************

Μνημόνιο Ενεργειών για τη διαχείρηση σεισμικού κινδύνου

Μνημόνιο Ενεργειών για τη διαχείρηση καταστάσεων έκτακτης ανάγκης

Ημέρες και ώρες επικοινωνίας

Δείτε το πρόγραμμα των προαγωγικών και απολυτήριων εξετάσεων πατώντας εδώ

Παρακαλούνται οι μαθητές και μαθήτριες να προσέρχονται στο σχολείο 15 λεπτά πριν την έναρξη της εξέτασης.

To σχολείο μας συμμετέχει στο διαγωνισμό Bravo SCHOOLS με την ηλεκτρονική σχολική μας εφημερίδα.

bravo schools1

Παρακαλούμε στηρίξτε την προσπάθειά μας ψηφίζοντας στη διεύθυνση

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

To σχολείο μας συμμετέχει στη δράση #GlobalActionDays 2022.

Δείτε περισσοτερες πληροφορίες πατώντας εδώ.

Στο σχολείο μας εκδίδεται η ηλεκτρονική σχολική εφημερίδα

ECO-logical minds : η-eφημερίδ@ του 9ου

με θέματα γαι την οικολογία και το περιβάλλον.

Δείτε τα τεύχη πατώντας στις παρακάτω φωτογραφίες.

ecological minds 1 acological minds issue 2
1ο τεύχος 2ο τεύχος

1st eco-minds

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΟ

ΣΤΟ 9ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε πως στο σχολείο μας τοποθετήθηκε Ψυχολόγος, η κ. Εύη Βαρλάμη, στα πλαίσια του προγράμματος «Υποστήριξη Σχολικών Μονάδων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2021 – 2022. Η κ. Βαρλάμη θα βρίσκεται στο σχολείο μας κάθε Τρίτη από τις 9:00 ως τις 13:30 και θα κάνει παρεμβάσεις στα τμήματα όλων των τάξεων, αλλά και ατομικές συνεδρίες υποστήριξης για όποιον-α μαθητή/-τρια ή γονέα το επιθυμεί.

Τα παιδιά ή/και οι γονείς μπορούν κατόπιν προγραμματισμένου ραντεβού να συζητήσουν μαζί της για όποιο θέμα τους/τις απασχολεί. Απαραίτητη προϋπόθεση της ατομικής συνεργασίας για τα παιδιά είναι να σταλεί στο σχολείο Αίτηση/Υπεύθυνη Δήλωση Συγκατάθεσης του γονέα (μέσω της πλατφόρμας gov.gr, Υπεύθυνη Δήλωση). Το κείμενο της Δήλωσης θα το βρείτε ΕΔΩ ή εκτυπωμένο από το Γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου. Στην περίπτωση που επιθυμείτε να καταθέσετε χειρόγραφη την Υπεύθυνη Δήλωση και όχι μέσω του gov.gr, θα χρειαστεί είτε θεώρηση γνησίου υπογραφής, είτε αυτοπρόσωπη κατάθεσή της.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Η Διευθύντρια

Ευλαμπία Γ. Κουσίδου

ΠΕ02 M.Ed

Αρχές διαχείρισης ύποπτων ή επιβεβαιωμένων περιστατικών λοίμωξης

ΦΕΚ 7, 6 Ιανουαρίου 2022

learn safely

Για την προστασία της δημόσιας και ατομικής υγείας συνιστάται η επικοινωνία με το Σχολείο, για οποιονδήποτε λόγο, να γίνεται με ηλεκτρονική αλληλογραφία

Όπου αυτό δεν είναι δυνατόν, κρίνεται σκόπιμο να προηγείται τηλεφωνική συνεννόηση (2310457613) με το Σχολείο κατά τις ώρες 8.30 – 14.00.

dsc02357

Το 9ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς βρίσκεται στην περιοχή του Αγίου Ιωάννη στην Καλαμαριά.