Οι μαθητές είναι εν τάξει

Οι μαθητές της θεατρικής ομάδας, που ταυτόχρονα συμμετέχουν στο πολιτιστικό πρόγραμμα της εφημερίδας "Οι Teenagers συνεχίζουν τη δράση", ως μικροί ρεπόρτερ αλλά και ηθοποιοί, συνεργάστηκαν, δημιούργησαν και εκφράστηκαν μέσα από τη ζωντανή ραδιοφωνική εκπομπή " Οι μαθητές είναι εν τάξει" που βγήκε στον αέρα της πόλης από το ραδιόφωνο της ΕΡΤ3 στους 102FM, στις 9 Απριλίου 2017. Τα παιδιά έζησαν για μια ώρα τη μαγεία, αλλά και τους «τρελούς ρυθμούς» μιας ζωντανής ραδιοφωνικής εκπομπής. Το αρχικό τρακ εξελίχθηκε σε πάθος και με τον αυθορμητισμό αλλά και τη σοβαρότητα που αρμόζει σε μια τέτοια περίσταση, παρουσίασαν την εφημερίδα μας και τις δυο θεατρικές παραστάσεις που έδωσαν την περσινή και φετινή χρονιά. Μοναδική εμπειρία! Την οργάνωση και επίβλεψη της εκπομπής, καθώς και τη μουσική επιμέλεια είχε η καθηγήτρια του σχολείου μας κ. Μεγαλοκονόμου, με την συνεισφορά των καθηγητριών και υπευθύνων της εφημερίδας κ. Γκανίδου, κ.Τσεχελίδου και κ. Βασιλειάδου.

fm102